خرید پمپ هیدرولیک چری از فروشگاه آنلاین

شما می توانید در صورت تعویض پمپ هیدرولیک خودروری خود می توانید اقدام به خرید پمپ هیدرولیک چری از فروشگاه آنلاین کنید. در واقع نه تنها پمپ هیدرولیک بلکه می توانید سایر لوازم یدکی مورد نیازتان را نیز به صورت آنلاین تهیه کنید.

تجربه بهتر رانندگی همواری از اهداف اصلی تمام خودروسازان بوده است. بر اساس همین هدف،‌ سیستم ‌های اولیه و ثابت خودروها روز به روز پیشرفت کرده و سیستم‌ هایی کامل ‌تر و بهتر جایگزین می ‌شوند. یکی از مواردی که در تجربه رانندگی با یک خودرو بسیار موثر است راحتی فرمان و کنترل خودرو با آن است. معمولاً حین بررسی مشخصات یک خودرو و بیان تجربه رانندگی با آن، از تحت کنترل بودن فرمان در دستان راننده، راحتی کنترل خودرو و فرمان ‌پذیر بودن آن، نرمی حرکت فرمان و بی‌ نیاز بودنش به صرف انرژی بیش از حد، مواردی هستند که در بین نکات مثبت یک خودرو مطرح می ‌گردند. همین اهمیت باعث شده است تا خودروسازان در طراحی و ایجاد تغییرات مثبت در سیستم فرمان خودرو در تلاشی مستمر باشند و از جدید ‌ترین تکنولوژی‌ های ممکن برای این بخش بهره‌ ببرند. فرمان هیدرولیک و بخش ‌های مهم و مختلف آن بر همین اساس به خودروها اضافه شده و امروزه جزئی جدایی ‌ناپذیر از آن‌ ها شده‌ اند.

پمپ هیدرولیک چیست

خرید پمپ هیدرولیک چری از فروشگاه آنلاین

پمپ هیدرولیک درواقع یکی از قطعات سیستم هیدرولیک خودرو است و بدون این پمپ، فرمان به‌ راحتی نمی ‌چرخد. با هربار چرخاندن فرمان، پمپ هیدرولیک روغن موجود را تحت فشار به قسمت هیدرولیک فرمان انتقال می ‌دهد و از آن ‌جایی که فرمان از طریق میله فرمان به چرخ ‌دنده چرخ ‌ها متصل است، به‌ راحتی فرمان می ‌چرخد و رانندگی آسان ‌تری خواهید داشت.

به طور کلی نحوه کار پمپ هیدرولیک خودرو به این صورت است که انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. هنگام کار، همزمان دو عملکرد را انجام می دهد: در ابتدا، عمل مکانیکی آن خلاء را در ورودی پمپ ایجاد می کند، که باعث می شود فشار اتمسفر باعث شود تا مایع از مخزن به پمپ منتقل شود. در مرحله بعد، مجدداً به دلیل عملکرد مکانیکی، این مایع را به پمپ منتقل می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله خرید اینترنتی سنسور abs چری از فروشگاه آنلاین ترودو  مطالعه فرمایید!

قطعات تشکیل‌ دهنده فرمان هیدرولیک چیست

خرید پمپ هیدرولیک چری از فروشگاه آنلاین

قطعات تشکیل ‌دهنده سیستم فرمان هیدرولیک در خودروها به‌ طور معمول شامل موارد زیر هستند:

  • شیر هیدرولیک
  • تسمه هیدرولیک فرمان
  • جک هیدرولیک دوطرفه در سیستم فرمان
  • روغن هیدرولیک
  • شیلنگ ‌ها و لوله‌ های رفت و برگشت روغن هیدرولیک در مدار سیستم
  • پمپ هیدرولیک خودرو
  • مخزن روغن هیدرولیک
  • اجزای فرمان هیدرولیک

در مورد قطعات سیستم هیدرولیک باید بدانید که برخی از این قطعات در دسترس شما قرار دارند و بایستی به‌ صورت دوره‌ ای سرویس یا نگهداری‌ های لازم از آن ‌ها را انجام دهید و برخی از آن ‌ها نیز حتما توسط متخصصین سرویس می‌ شوند. برای مثال تسمه سیستم هیدرولیک یکی از قطعاتی است که می ‌توانید آن را به صورت دوره ‌ای بازدید کنید و در کیلومترهای مشخص شده آن را تعویض کرده تا احیاناً دچار پارگی و خرابی نشود. همچنین یکی دیگر از قسمت ‌هایی که در سیستم هیدرولیک فرمان خودرو باید آن را چک کنید قسمت مخزن روغن هیدرولیک است که بایستی سطح روغن آن را به طور مداوم چک شود. همچنین در دوره‌ های مشخص روغن هیدرولیک خودرو نیز نیاز به تعویض دارد.

دلایل خرابی سیستم هیدرولیک خودرو چیست

خرید پمپ هیدرولیک چری از فروشگاه آنلاین

برای خرابی سیستم هیدرولیک فرمان خودرو دلایل متعدد و مختلفی را می ‌توان نام برد، ولی در میان این دلایل برخی از آن ‌ها از شیوع بیشتری برخوردارند و امکان خرابی بیشتری نیز دارند که عبار تند از:

١- استفاده از قطعات غیرفابریک: یکی از دلایل رایج که در سیستم هیدرولیک خودروهای مختلف می ‌تواند خرابی‌ هایی را به بار آورد را می ‌توان استفاده از قطعات نامرغوب مانند تسمه یا قطعات داخلی سیستم هیدرولیک دانست

٢- مشکلات روغن هیدرولیک: در سیستم هیدرولیک میزان روغن موجود در مدار و همچنین کیفیت آن از اهمیت بسیار ویژه‌ ای برخوردار است. درصورتی‌ که از روغن هیدرولیک با کیفیت بالا استفاده نکنید یا در دوره ‌های تعیین شده این روغن تعویض نشود، احتمال خراب شدن پمپ هیدرولیک خودرو، کاسه ‌نمد های سیستم هیدرولیک و شیر هیدرولیک جک دو طرفه هیدرولیک به ‌وجود خواهد آمد.

٣- استفاده از رینگ و لاستیک اسپرت با سایزهای غیراستاندارد: استفاده از رینگ و لاستیک غیراستاندارد و غیر از اصول تعیین شده برای هر خودرو می‌ تواند باعث افزایش فشار بر روی دستگاه‌ های مختلف خودرو از جمله سیستم هیدرولیک فرمان خودرو شود.

فروشگاه ترودو یکی از معتبر ترین فروشگاه های عرضه کننده لوازم یدکی چری و انواع خودرو های چینی به صورت اصل و اورجینال می باشد، شما در کنار خرید با قیمت مناسب می توانید از ضمانت اصالت گارانتی محصولات در ترودو نیز برخوردار شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هفده =