اهمیت وجود سیستم امنیتی در خودرو

خودرو و وسایل داخل آن همواره از طعمه های مناسب برای سارقانی هستند که در کمین اموال مردم می باشند، محسوب می شوند، به همین دلیل اهمیت وجود سیستم امنیتی در خودرو بسیار بالا می باشد. از گذشته تا امروز، همواره افزایش امنیت خودرو در برابر سرقت، از دغدغه‌ های مالکین خودروها بوده است که خوشبختانه این روزها با وجود سیستم‌ های مختلف امنیتی تا حدی می ‌توان جلوی سرقت خودروها را گرفت، رایج‌ ترین روش برای این حفاظت، استفاده از دزدگیر می ‌باشد.

بیشتر بخوانید: سیستم ESP یا سیستم کنترل پایداری در خودرو

انواع سیستم های امنیتی

  • بازدارنده ها

معمولاً کار بازدارنده ها اعلام هشدار و ترساندن سارقان می باشد؛ مانند دزدگیر هشدار دهند خودرو، قفل فرمان، قفل پدال و… که بعضی از آن ها دارای تکنولوژی پیشرفته وبرخی از آن ها ساده تر می باشند. سیستم دزدگیر هشدار دهند خودرو مجموعه ‌ای از سنسورها و آژیرها می باشد، که توسط  یک واحد  کنترل مرکزی سازماند هی می‌ شوند که باعث فعال سازی آژیر می شود. بنابراین مالک خودرو می ‌تواند ازاین خطر آگاه  شود، همچنین صدای آژیر باعث ترساندن سارق شده و مانعی برای ادامه و تکمیل فرآیند سرقت است.

  • ایموبلایرز ها

خودروهایی که مجهز به سیستم ضد سرقت پیشرفته ایموبلایزر هستند، کمتر هدف سارقین قرار می‌گیرند. زیرا ایموبلایزرها نوعی سیستم ضد سرقت پیشرفته می باشند، که در از کار افتادن قسمت‌ هایی از خودرو که در روشن شدن موتورخودرو دخالت دارند؛ می شوند. در واقع این یک سیستم رمزی است که فقط افرادی میتوانن موتور خودرو را راه اندازی کنند که کد سیستم را بدانند در غیر این صورت نمی توان خودرو را روشن کرد.

  • ردیاب ها

این سیستم امنیتی به مالک خودرو چنین اجازه ای می ‌دهد تا  بتواند در هر زمان از موقعیت مکانی  اتومبیل خود مطلع باشد. یکی از محبوب ‌ترین و کارآمد ترین انواع ردیاب ” GPS ” می‌ باشد که کار موقعیت ‌یابی را با دقت بسیار بالایی انجام می دهد. ردیاب ها علاوه بر قابلیت های پیشگیری از سرقت، امکانات زیادی را هم برای کاربر فراهم می ‌کند.

یکی از مهم ترین نکات و ترفند های ساده که برا حفظ امنیت خودرو که باید انجام شود، اطمینان کامل از قفل کردن در خودرو ، روشن نگذاشتن خودرو، فعال کردن سیستم های امنیتی، عدم قرار دادن وسایل ارزشمند در خودرو و… می باشد.

فروشگاه آنلاین لوازم یدکی ترودو

ترودو فروشگاه آنلاین لوازم یدکی، یکی از معتبر ترین و برترین فروشگاه های عرضه کننده لوازم یدکی اصل و اورجینال می باشد. ترودو با فروش لوازم یدکی خودرو اصل و اورجینال با بالا ترین کیفیت، آسایش و رفاه مشتریانش را تضمین می کند. در واقع تمامی محصولاتی که ترودو به مشتریانش عرضه می کند دارای ضمانت اصالت گارانتی و کیفیت می باشد.

شما با خرید آنلاین لوازم یدکی از فروشگاه ترودو نه تنها از یک خرید آسان و راحت بهرمند می شوید بلکه خریدی مطمئن، با کیفیت و قیمت مناسب را نیز تجربه خواهید کرد. برای خرید لوازم یدکی اصل و اورجینال از فروشگاه آنلاین لوازم یدکی ترودو می توانید به وب سایت ترودو مراجعه کنید و با وارد کردن نوع خودرو و نام محصول، قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + ده =